O blogu

DLACZEGO TEN BLOG

Blog ten powstał z chęci promowania wiedzy praktycznej dotyczącej planowania, projektowania, budowy i utrzymania serwerowni i centrów danych. Moim celem nie jest tłumaczenie newsów związanych z obcym rynkiem, chyba że mają one wartość praktyczną, pomocną przy projektowaniu, budowaniu lub utrzymani serwerowni i centrów danych lub przedstawiają niecodzienne podejście, być może wyznaczające nowe standardy. Zależy mi na przekazywaniu ciekawej i użytecznej wiedzy, której nie ma zbyt wiele w polskim Internecie. Mam też cichą nadzieję, że przyczynię się chociaż trochę do uporządkowania zagadnień związanych z tematyką data center, ponieważ wiele terminów i pojęć jest obecnie niewłaściwie stosowanych nawet przez praktyków.

STRUKTURA BLOGA

Dla ułatwienia zrozumienia struktury mojego bloga chcę wyjaśnić, że jest on podzielony wewnętrznie na dwie części.

  1. Część I - Strony dostępne z menu głównego - "Teoria" i "Praktyka". Jest to treść, którą uznałem za przydatną, dla osób początkujących, dlatego jest ona dostępna bezpośrednio z menu i ułożona w pewnym porządku tematycznym.
  2. Część II - Wpisy blogowe, dodawane cyklicznie, zawarte na stronie głównej i pod pozycją "Blog" w menu górnym. Mają one przypadkową tematykę, często niezwiązaną z poprzednim wpisem. Kategorie wpisów blogowych dostępne są w prawym menu, pod pozycją "BLOG - kategorie". Część ta jest przeznaczona zarówno dla osób nowych w tematyce data center jak również praktyków, dla których zawarte w niej wpisy mogą stanowić nowe informacje.

Części te nie mieszają się ze sobą, tzn. strony opublikowane pod pozycjami menu "Teoria" i "Praktyka" nie są dostępne w części blogowej ani w jej kategoriach.

W tym miejscu chcę również wyjaśnić, że blog ten jest moją prywatną inicjatywą realizowaną w wolnym czasie i nie jest przez nikogo sponsorowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *