Teren inwestycyjny pod budowę data center w okolicach Wrocławia

Do dzierżawy lub zakupu doskonały teren inwestycyjny pod budowę data center w okolicach Wrocławia. Poniższa treść ma charakter poglądowy. Działkę, na potrzeby opisu nazwano DCArea.

Podstawowe parametry

  1. Łącze internetowe

Teren, o którym mowa znajduje się w bardzo korzystnej lokalizacji pod względem dostępu do wysokowydajnych, światłowodowych łączy internetowych kilku operatorów – TK Telekom, HAWE, TP SA. TK Telekom oraz HAWE zapewnia w tej lokalizacji przyłączenie do łączy światłowodowych opartych o technologię DWDM, dzięki czemu przepustowości łącza są bardzo wysokie.  W okolicy istnieje jeszcze co najmniej jedna sieć światłowodowa innego operatora, jednak możliwości podłączenia nie zostały jeszcze sprawdzone.

  • TK Telekom

tk-telekom

  • HAWE

Poniższy schemat przedstawia część sieci już istniejącej (czerwony kolor) oraz część będącą w realizacji (żółty kolor).

hawe2. Zasilanie

Wystąpiono o warunki przyłączenia do dwóch dostawców energii elektrycznej – EnergiaPro i PKP Energetyka. Sprawdzane są warunki przyłączy rezerwowych o mocy 1MW każdy. EnergiaPro – obecny dostawca energii do lokalizacji, PKP Energetyka – sieć biegnąca w pobliżu terenu.

 3. Teren

 POŁOŻENIE

Lokalizacja znajduję się w mieście Oborniki Śląskie w województwie dolnośląskim, liczącym 8 tys mieszkańców. Gmina Oborniki Śląskie liczy 17,50 tys mieszkańców.

Szczegółowe położenie wskazuje poniżej zamieszczona grafika -  mapka lokalizacyjna na planie miasta.

mapa1

Położenie na obszarze gminy wskazuje grafika poniżej.

mapa2ODLEGŁOŚCI

Teren usytuowany jest w pobliżu trasy nr 340 Trzebnica - Wołów, w odległości 25 km od Wrocławia.

STAN PRAWNY

Nieruchomość zgodnie z Miejscowym Palnem Zagospodarowania Przestrzennego jest oznaczona jako U\P/1. Wypis i wyrys z MPZP stanowia załączniki nr 3.

mapa3

mapa4

mapa5ZABUDOWA

Obecnie nieruchomość jest niezabudowana.

INNE

Powierzchnia proponowanego terenu – około 12 tys m2. Dogodny dojazd. Planowana w pobliżu obwodnica osiedla. Możliwość zagospodarowania dużej ilości parkingów. Teren uzbrojony jest w gaz, wodę, prąd (stacja trafo oraz linia SN) oraz w kanalizację.

Zdjęcie działki

teren1 teren3 teren2

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu.